Futsalisté 1.FC Delta Real skončí ve 2.celostátní lize na pátém místě

Mise splněna. Šumperští futsalisté v letošním ročníku 2. celostání ligy východ skončí v první polovině startovního pole,poslední zápas na půdě nováčka z Volfířova na tom již nemůže nic změnit. Přestože se jedná o vylepšení loňského umístění o jednu příčku, přílišná spokojenost na vedení klubu znát nebyla. “Po dobře rozehrané první polovině soutěže jsme útočili na čelní místa tabulky, celkové páté místo je tedy mírným zklamáním“, nastínil své pocity trenér Moravec. “Pokud bychom dohráli odvety v trochu rozumné sestavě, byl by konečný výsledek určitě ještě příznivější. Absence hráčů z mnoha důvodů byly však tak rozsáhlé, že na lepší výsledek jsme již pomýšlet nemohli“ posteskl si šumperský kouč. V páteční derniéře se sice beznadějně poslední TORF trefil ostrými jako první,ale ještě do konce prvního poločasu „realiťáci“ otočili skóre na 5:1 . Zejména nestárnoucí tahoun Ondřej Málko dokazoval, že v letošní sezóně byl nejproduktivnějším hráčem Delty a na potvrzení této skutečnosti se do sítě soupeře trefil hned třikrát. Po vyloučení Macka za ostrý skluz do soupeře  dokázali hosté zápas ještě zdramatizovat, ale domácí si závěr utkání již pohlídali.

1 .FC Delta Real Šumperk – TORF Pardubice   7:4 (5:1)

Branky:
Málko O 3, Šinogl 2 ,Macek, Šimák

Sestava:
Netopil,Šuk  – Málko O, Šinogl,Šimák,Gruntorád,Macek,Ruprich,Žalman

____________________________________________________________________________________________________________________

Torzo futsalové Delty padlo doma s Vyškovem

Historie vzájemných zápasů s vyškovským soupeřem se opakovala ,- z důvodu „hromadné“ absence celé řady hráčů nastoupili domácí pouze se šesticí v poli včetně brankáře Gruntoráda. Pro karetní tresty chyběli O.Málko, Šimák a Linet,fotbalové přípravy nepustily do hry M.Moravce,Macka a Navrátila,zdravotní stav Sokola a studijní povinnosti brankáře Šuka.
Realiťáci nastoupil od začátku se zjevnou snahou rozhodnout utkání co nejdříve ve svůj prospěch jednoduchou hrou a častou střelbou.První pětiminutovka byla zcela v jejich režii,soupeř nevěděl kam dřív skočit ,ale nepřesná muška domácích střelců a brankář hostí byli proti.Šinoglovo zakončení ukázkového brejku na 1:0 bylo pohříchu jediným zásahem herně vydařené úvodní části prvního poločasu.Soupeř se dostal z nejhoršího , začal se lépe pohybovat,zatímco domácím pomalu ubývaly síly a počet Netopilových zákroků nepříjemně narůstal.Vyškovští postupně získával uzemní převahu,kterou vyjádřil brankově v šestnácté minutě Petlachovým vyrovnáním na 1:1.
V úvodu druhé půle šumperští ještě dokázali několikrát zahrozit,ale v dobrých pozicích bránu hostí netrefili.To se však vzápětí povedlo vyškovskému Bačovskému,který přešel přes Martina Málka a se štěstím o tyč otočil vývoj zápasu.Deltě začaly kvapem ubývat síly,začala hrát komplikovaně,prohrávala souboje a často chybovala,což mělo za následek definitivní zvrat utkání.Deset minut před koncem zápasu ,za hrozivého stavu 1:5 , se trenérské duo Moravec-Horák rozhodlo ke hře s pěti hráči v poli ,kdy Netopilův post převzal netradičně Šinogl. Rozhodnutí to bylo správné, trpělivá přesilovka přinesla dva slepené góly Teznera a Žalmana a hosté se začali strachovat o výsledek zdánlivě rozhodnutého utkání. Alfou i Omegou večera však byla fyzická kondice,která tentokrát šumperským futsalistům zcela „odešla“ a slibně rozehraná power play skončila po školáckých chybách dalšími třemi góly do opuštěné domácí svatyně.Konečné skóre 3:8 tak vypadá hrozivěji,než vlastní průběh zápasu. Vyškovský Amor si odváží jednoznačné a zasloužené vítězství,které zřejmě ani sám neočekával.
1.FC Delta Real si vyměnila pozice se současně třetími Vítkovicemi,kteří prohráli s Třincem pouze o gól. Jejich vzájemný zápas tento pátek v ostravské hale tedy napoví,zda si jeden ze soupeřů upevnění třetí místo ve východní části druhé ligy,nebo „přetahovaná“ bude pokračovat.Šumperští futsalisté se pokusí opět v plné sestavě vrátit vítkovickému Roubu domácí porážku a udržet se tak na medailových příčkách.

1.FC Delta Real Šumperk – Amor Vyškov    3:8 (1:1)

Sestava1.FC Delta Real Šumperk:

Netopil  – Málko M.,Kupčík, Šinogl,Tezner, Žalman,Gruntorád
Branky :  Šinogl,Tezner,Žalman

Sestava Amor Vyškov :
Kotulán, Fiala- Galia,Lukeštík,Forró,Gremmel -Tichý, Ševčík, Bačovský,M.Petlach, Oravec
Branky: Ševčík 3, M.Petlach 2, Galia , Bačovský ,.Lukeštík

_________________________________________________________________________________________________________________

Delta narazí na Vyškov opět v pohublé sestavě

Na podzim v  prvním vzájemném utkání se oba soupeři rozešli smírně,když hostující realiťáci nastoupili v minimálním počtu (občas se do hry zapojil i trenér),srovnali stav z 0:2 a získali cenný  bod. Historie se částečně opakuje,neboť v odvetě bude realizačnímu týmu chybět z důvodu nemoci,karetních trestů,studijního nebo fotbalového zaneprázdnění hned šestice hráčů základního kádru. „Přes zřetelné oslabení sestavy , zejména o našeho nejproduktivnějšího hráče Ondřeje Málka , nebereme jiný výsledek,než vítězství „ – prohlásil optimisticky trenér Moravec.Zisk plného počtu bodů by pravděpodobně upevnil šumperským třetí pozici,protože těsně čtvrté Vítkovice čeká přetěžké derby s vedoucím celkem VŠB Ostrava. Kdo chce v letošní  druholigové sezóně povzbudit šumperské futsalisty osobně,neměl by váhat. Většinu zbývajících utkání totiž 1.FC Delta Real odehraje na palubovkách soupeřů, poslední domácí utkání je na řadě v pátek 7.března 2014 ve 20 hod proti Pardubicím.

Předpokládaná sestava 1.FC DELTA REAL  :
Netopil – Málko M , Navrátil , Tezner , Žalman  , Kupčík , Gruntorád , Šinogl

Zbývající utkání 2.CL Východ v sezóně 2013-2014  :

                                                                                                               31.1.   1.FC Delta Real        -  Amor Vyškov                 Šumperk
7.2.   Roub Vítkovice         -  1.FC Delta Real              Ostrava-Dubina
15.2.   Gillotina Choceň      -  1.FC Delta Real              Choceň
28.2.   VŠB Ostrava              -  1.FC Delta Real              Ostrava
7.3.   1.FC Delta Real            -  Torf Pardubice             Šumperk
14.3.    VŠB Ostrava              -  1.FC Delta Real             Ostrava

tisk13kolo

Páteční souboj o čelo futsalové 2.ligy východ neměl vítěze

Šumperská Delta  měla svému soupeři co vracet,neboť v prvním zápase prohrála na jeho palubovce 0:5. K páteční odvetě sice  nenastoupil zraněný Matouš Moravec , chronický „marod“ Richard Sokol a distancovaný Petr Linet (stopka na 4 zápasy po incidentu v Jeseníku),zato s navrátilcem Jiřím Teznerem,který ukončil své pracovní působení v Pardubicích . Vzhledem k pokračujícím  zdravotním problémům Radima Netopila a drobné indispozici Martina Gruntoráda ,který navíc nastupuje pravidelně i v poli,se do brány opět postavil v dobré formě chytající „Hugo“ Šuk. Od úvodního hvizdu bylo zřejmé,že na sebe narazily dva vyspělé a vyrovnané celky, vycházející z pozorné obrany a čekající na chybu soupeře.Slušně zaplněné domácí hale tak první poločas zrovna atraktivní podívanou nenabídl,přesto zejména hosté  předvedli několik nebezpečných protiútoků při kterých vynikl buď pozorný „Hugo“,nebo nekvalitní zakončení třineckých střelců. Delta v samotném závěru poločasu však dokázala  přebrat iniciativu , kterou se jí podařilo zúročit Šimákovou šťastnou tečí Navrátilovy nepřesné střely. Soustředěnost domácí obrany naneštěstí v zápětí polevila a v posledních vteřinách prvního poločasu neobsazený Csikán nechytatelným bodlem ze střední vzdálenosti vyrovnal za pomoci břevna domácí branky. Nepříjemný gól „do šatny“ však realiťáky do kolen nesrazil a do druhé půle nastoupili nabuzeni a s odhodláním utkání získat pro sebe.  Jejich útočná snaha však dostala povážlivou trhlinu ve  30 minutě,kdy šumperský brankář při vybíhání dostatečně neodhadl výšku centrovaného balónu a hostující Pryczko pohodlně skóroval. Delta se však nenechala deprimovat ,zvýšila tlak na hostující obranu a v 35.minutě po bratrské souhře vyrovnala důrazným Ondřejem Málkem.Domácí hala zanedlouho vybuchla nadšením ,když minutu před koncem dokázal Tezner tečovat další střelu Navrátila za zády třineckého brankáře. Hosté logicky odvolali brankáře a s pátým hráčem v poli  dokázali těsně před koncem utkání srovnat na konečných 3:3,aby navíc současně se závěrečnou sirénou ještě orazítkovali brankovou konstrukci domácí svatyně! Kvalitní a dramatické utkání tak skončilo spravedlivou remízou ,která umožnila ostravskému VŠB se osamostatnit na čele tabulky . Šumperská 1.FC Delta Real je na třetím místě za druhým Třincem,na záda jí však „dýchají“ o skóre čtvrté Vítkovice.Sérii domácích odvet završí šumperští futsalisté opět v pátek 31.1. důležitým soubojem s Amorem Vyškov.Po té budou následovat tři venkovní zápasy v řadě.

1.FC Delta Real Šumperk – SKP Likop Třinec    3:3 (1:1)

Sestava1.FC Delta Real Šumperk:
Šuk  – Málko O.,Málko M.,Navrátil,Kupčík,Macek ,Šimák , Šinogl,Tezner, Žalman
Branky :  Šimák (Navrátil),Málko O.(Málko M.) , Tezner (Navrátil)

Sestava SKP Likop Třinec :
Sikora  – Csikán,Opluštil,Kantor,Cieslar,Pryczko,Baron,Sniegon,Buryan
Branky :  Csikán (Kantor), Przycko (Sikora), Baron (Csikán)

 ______________________________________________________________________________________________tisk12kolo

Šumperk rozstřílel oslabenou Líšeň rozdílem třídy

IMG_4604

…     

Brněnský soupeř se sice v letošní sezóně prezentoval podstatně lepšími výkony než v předchozích letech,oslabená sestava bez celé řady hráčů však byla v pátečním utkání bez nároku.Hosté navíc viditelně postrádali svého trenéra a tahouna Pavla Jahodu,který musel na operaci se zraněným kolenem a po zbytek ročníku bude absentovat.Delta se od samého úvodu snažila zaskočit svého nepočetného soupeře aktivní obranou již na jeho polovině ,a tato taktika začala postupně přinášet své ovoce. V páté minutě otevřel skóre přesnou trefou k tyči aktivní Martin Málko,po té se však soupeř soustředěnou obranou udržel ve hře až do patnácté minuty, kdy na trefu Kupčíka reagoval snížením na 2:1. Následně však spustili šumperští brankostroj, ve kterém vynikl zejména pětigólový Sokol,jemuž zdatně sekundovali  Kupčík se třemi a Ondřej Málko se dvěma trefami. Teprve v samotném závěru jednostranného utkání hosté zmírnili dvěma góly vysokou porážku,když si uspokojení realiťáci „tradičně“ neodpustili krátký výpadek . „ V útočné činnosti jsme dnes dominovali,
některé kombinace byly opravdu podařené a samozřejmě  nás potěšila střelecká produktivita. Nutno podotknout,že nám to dnes  oslabený soupeř výrazně usnadnil“ prohlásil po utkání trenér Moravec. „Nejvíc jsou samozřejmě viditelní střelci branek,mě však rovněž potěšila pracovitost Macka,Gruntoráda,Moravce i Šimáka zejména v obraně ,která je ve futsale vždy základem úspěchu.Navíc nám opět spolehlivě zachytal brankář Šuk“ dodal spokojený kouč. Šumperští futsalisté se posunuli v druholigové tabulce již na třetí místo, na vedoucí Třinec ztrácejí 2 body.Dosavadní lídr skupiny východ VŠB Ostrava má před sebou ještě dohrávku s Vyškovem,v případě úspěchu bude mít náskok  třech bodů .
Soutěž pokračuje až 10.ledna příštího roku na palubovce krajského rivala Gamaspolu Jeseník

1.FC Delta Real Šumperk – SK Líšeň   11:3

Sestava1.FC Delta Real Šumperk:
Šuk,Netopil  – Málko O.,Sokol,Moravec M.,Macek – ,Šimák ,Kupčík ,Málko O., Gruntorád
Branky :  Sokol 5,Kupčík 3 ,Málko O. 2,Málko M,

Sestava SK Líšeň :
Machač,Lužný  – Pastva,Houšť,Šťastný,Grus,Hoffmann,Soukup
Branky :  Pastva,Houšť,Šťastný

tisk10kolo

Domácí výhra futsalové 1.FC DELTY REAL zakončila první polovinu soutěže.

V pátek 6.12.2013  se sice realiťáci neprezentovali nijak zvláštním výkonem,přesto průběh utkání i jeho konečný výsledek byl zcela přesvědčivý. V úvodu zápasu sice  dokázali hosté z jihočeského Volfířova  dvakrát vyrovnat,ale jejich neúplná sestava postupně ztrácela síly.Domácím v prvním poločase hodně pomohl svým výborným výkonem brankář Šuk a tak od stavu 2:2 se skóre postupně navyšovalo jen na straně hostů. Teprve v samotném závěru , díky lehkomyslné hře domácích  v obraně , vstřelili jihočeši ještě dvě branky a zmírnili porážku na konečných 4:8. Tento zápas ukončil první polovinu soutěže.Šumperk se nachází na slušném čtvrtém místě ,na třetí příčku se pouze  o skóre protlačil nováček z Vítkovic.
Již tento pátek 13.12.2013 dalším domácím zápasem načne Delta odvetnou část 2.celostátní ligy utkáním s SK Líšeň. V zahajovacím utkání ročníku tohoto soupeře porazila na jeho půdě výsledkem 4:0.

1.FC Delta Real Šumperk – FK Sistemo Volfířov     8:4
Sestava 1.FC Delta Real :
Šuk,Netopil  – Málko O.,Moravec M,Navrátil,Šimák,Žalman ,Sokol,Málko M.,Opravil,Macek
Branky : Navrátil 2, Sokol 2,Málko M, Macek,Žalman,Šimák

tisk9kolo

Pozvánka na druhou celostátní futsalovou ligu.

Milovníci futsalu mohou do konce letošního roku vidět v akci šumperskou Deltu Real v rámci druhé celostátní ligy východ ve dvou domácích zápasech.V pátek 6.12. v 20 hod v hale gymnázia přivítají trochu „exotického“ nováčka až z jihočeského Volfířova . Klub z malé vesnice se sedmi sty obyvateli nečekaně vstoupil na vrcholovou futsalovou scénu na základě volného místa ve východní skupině. Po osmi kolech se nachází na předposledním místě, ale s třetím nejvyšším počtem nastřílených branek.Konfrontace s útočným stylem spíše „fotbalového“ soupeře bude divácky jistě zajímavá.Další pátek 13.12. ve stejném čase započnou odvetná utkání druhé části soutěže,kdy přivítáme SK Líšeň, kterou jsme v prvním zápase porazili na jejich půdě 4:0.
Předpokládaná sestava 1.FC DELTA REAL na utkání se SISTEMO Volfířov:
Šuk,Netopil – Málko O., Málko M , Moravec M,Navrátil,Šimák,Žalman ,Opravil,Macek,Linet

Futsal-live490_120

Šumperští futsalisté přivezli z Vysočiny tři body

Nejdelší letošní štace čekala futsalovou Deltu v sobotu 30.listopadu , kdy zajížděla na utkání do Zruče nad Sázavou,která se překvapivě stala „domácí“ halou pardubickému Torfu. Pardubický tým byl na poslední chvíli poskládán z části bývalého Torfu ,který přenechal svou prvoligovou licenci pražské Spartě,a z části hráčů nastupujících v krajském přeboru.Po úvodním vítězství na Chocní prohrál tento nováček druholigové soutěže všechna následující utkání a patřilo mu tedy poslední místo v tabulce.
Realiťáci,zřejmě přesvědčeni o své převaze,sice nastoupili do utkání rychlou brankou Navrátila , poté se však nechali zaskočit bojovným soupeřem a jejich nedůrazný presink byl dvakrát gólově potrestán.Do kabin tedy odcházeli hosté rozčarováni a mohou děkovat svému brankáři,který pochytal ještě celou řadu nebezpečných střel.
Do druhé půle Delta změnila taktiku,začala bránit od poloviny hřiště a hned první zachycenou akci soupeře potrestala ukázkovým brejkem Žalmana. Za další minutu převážil jazýček vah důrazný Ondřej Málko,který hlavou protlačil míč ve skrumáži za brankovou čáru.
Soupeř ještě dokázal vyrovnat trestným kopem,ale v dalších minutách se již trefovali jen šumperští.
„Potěšující je výsledek a povinný zisk bodů,méně již převedená hra.Příliš jsme se přizpůsobili soupeři v jeho systému hry „nahoru – dolů“,naše hra byla hodně riskantní a taková neučesaná.“ zhodnotil utkání trenér Moravec. V šumperské sestavě se poprvé objevil Richard Sokol a za Martina Málka na poslední chvíli úspěšně zaskočil Martin Gruntorád.
Průběh zápasu:
4.min 0:1 Navrátil zakončuje bodlem kombinaci se Šinoglem
11.min 1:1 Chvála využívá úniku po vyhraném souboji
17.min 2:1 Zeman nedostatečně bráněn strhává vedení na stranu domácích
21.min 2:2 Žalman vyslán do protiútoku Gruntorádem prostřeluje domácího brankáře
22.min 2:3 O. Málko hlavou doráží míč za brankovou čáru po skrumáži započatou Sokolem
24.min 3:3 Chvála z trestného prostřeluje netakticky stojícího „Huga“
24.min 3:4 Málko nadvakrát vrací Deltě vedení rovněž z trestného kopu
26.min 3:5 Šinogl pod břevno na zadní tyči ukončil zdařilou kombinaci,asistence Sokol
37.min 3:6 Gruntorád korunuje svůj kvalitní výkon pohotovou dorážkou Sokolovy střely
39.min 3:7 Moravec M. si vychutnává hokejovým blafákem domácího brankáře,asistence
Šimák
TORF Pardubice – 1.FC Delta Real Šumperk 3:7
Sestava 1.FC Delta Real :
Šuk – Málko O.,Moravec M,Navrátil,Šimák,Žalman ,Sokol,Šinogl,Gruntorád

DELTA podlehla VŠB Ostrava

Šumperští futsalisté nastoupili ke třetímu domácímu utkání v řadě s odhodláním bodovat proti současnému lídru východní části druhé ligy. Domácím divákům se představily vedle sebe dvě hráčské generace  – první formaci vytvořili bývalé prvoligové stálice , druhou mladí odchovanci klubu.Vysokoškoláci porazili v předchozím zápasem silný Třinec především kvalitními protiútoky,kdy trestali každou vážnější chybu soupeře. „Na tuto skutečnost jsme se snažili mužstvo před utkáním připravit,přesto jsme inkasovali již v první minutě“ komentoval nepodařený úvod  trenér domácích Moravec,po kterém se musel červenat především nesoustředěný Macek. Realiťáci sice postupně převzali útočnou aktivitu zejména při střídání „veteránské“ formace,její riskantní hra však přinesla další dvě  branky v Netopilově síti ,které rychlonohý soupeř dostal lacinými chybami jako na podnose. Teprve v polovině prvního poločasu korigoval aktivní Šimák a celkově zlepšenou hrou si realiťáci vypracovali řadu příležitostí  k vyrovnání skóre. Dokonce si vynutili penaltu,kterou smolař večera Macek nedokázal ani nadvakrát proměnit , a následný desetimetrový kop poslal Martin Málko zcela mimo soupeřovu bránu!
Na začátku druhé půle ještě vykřesal další naději na zvrat opět Šimák,ale veškeré další šance domácích zůstaly nevyužity. Mezi 28. a 30. minutou využili hosté dalších okének v šumperské obraně a  definitivně zvrátili skóre zápasu ve svůj prospěch. Závěrečný pokus o hru bez brankáře jen zvýraznil nepodařený večer o další dvě laciné branky, Navrátilova korekce v poslední minutě utkání již nic neřešila.
 „Naše útočná hra sice nevypadala špatně,ale byla neproduktivní a vedená na hranici rizika,čehož soupeř dokázal pokaždé využít.Pokud bychom proměnili oba pokutové kopy,mohl být konečný výsledek i opačný.Vzhledem k množství našich  laciných chyb je však vítězství hostů zcela zasloužené“ , hodnotil na závěr  domácí kouč.
Příští sobotu vyráží Delta do vzdálené Zruče nad Sázavou,kde hraje svá domácí utkání Torf Pardubice,jenž se krčí na posledním místě tabulky. Vítězství v tomto zápase je  pro šumperské futsalisty víc než povinností.

1.FC Delta Real Šumperk – VŠB TU Ostrava    3:7
Branky :  12´Šimák,22´Šimák , 40´Navrátil – 1´Manďák, 5´Demel , 11´Halamíček ,28´Blahut,
30´Maleňák , 33´Polášek , 36´Maleňák

Sestava 1.FC Delta Real :
Netopil,Šuk – Málko O. , Málko M. , Moravec M, Navrátil,Linet,Šimák,Macek,Opravil ,Žalman

Sestava VŠB TU Ostrava :
Pospíšil,Myška – Maďák,Demel,Maleňák,Blahut,Polášek,Halamíček,Fajkus,Ondruš,Tomášek

tisk7kolo copy

Futsalisté porazili Choceň a v pátek opět na své palubovce hostí vedoucí VŠB

1.FC Delta Real Šumperk – Gillotina Choceň 4:2     (Šimák 2, Málko O. , vlastní)

Šumperská futsalová 1.FC Delta Real potřebovala konečně naplno bodovat, aby udržela kontakt s předními týmy druholigové tabulky.Přes všechny předzápasové předpoklady však sestava domácích opět prořídla – částečně vlivem zranění , zejména však z „tradiční“ kolize s utkáními ve fotbale. V zápase tak vedle sebe nastoupil na jedné straně veterán Opravil a na druhé junior Smrž. Domácí šli záhy do vedení díky vlastnímu gólu Chocně po podařené akci po ose Málko O.-Opravil. Když za nedlouho pohotový Šimák přesným bodlem zvyšoval na 2:0,zdálo se být vše jen otázkou času a výší skóre.Pohříchu se však realiťáci nechali ukolébat a jejich hra postupně ztratila kvalitu i rychlost.Po gólové korekci stále se zlepšujících hostů se nečekaným lobem se sice opět prosadil Šimák,ale zbytek zápasu se šumperští  ke konečnému vítězství spíše protrápili.
Sérii domácích zápasu završí Delta v pátek 22.11.  proti současnému lídru východní části druhé ligy – VŠB TU Ostrava a v případě úspěchu by výrazně promluvila do pořadí na čele tabulky. Toužebně očekávaný konec fotbalových soutěží by měl konečně stabilizovat základní sestavu, do které se vrací i uzdravený Netopil.
„Věříme ve zlepšený herní projev a především očekáváme , že poroste naše útočná síla a produktivita v zakončení“ prohlásil Libor Moravec.  „ Šumperské publikum patří k nejlepším v druhé nejvyšší soutěži a doufáme,že nás kvalitně podpoří i v tomto nelehkém souboji“ dodal kouč domácích futsalistů.

1.FC Delta Real Šumperk – VŠB TU Ostrava

Předpokládaná sestava :
Netopil,Šuk – Málko O. , Málko M. , Moravec M, Navrátil,Linet,Šimák,Macek,Kupčík ,Žalman

Šumperská DELTA přivítá v pátek dalším domácím zápase Gillotinu Choceň

Po svazem schválené výměně domácích zápasů mezi oběma kluby se futsalová Delta utká tento pátek se soupeřem,se kterým sehrála v sezóně 2010-11 vítězné finále 2.celostátní ligy.Památné dramatické utkání se odehrálo zejména v choceňské hale,kde realiťáci dokázali vyrovnat skóre 3 vteřiny před sirénou a následně zvítězit v prodloužení.
Přestože futsal v Chocni je spíše na ústupu a Gillotina se rozhodla pro účast v druhé lize až na poslední chvíli,nepůjde o snadnou záležitost.Hostující mužstvo je sice již bez několika dlouholetých opor,ale v současnosti má pouze o jediný bod méně,než domácí futsalisté.

Utkání 6.kola 2.CL východ se odehraje v pátek 15.11.2013 v 20.00 hodin.

Předpokládaná sestava :
Gruntorád Martin,Šuk Martin – Málko Ondřej , Moravec Matouš,Václavský Ladislav,
Žalman Michal ,Opravil Zdeněk , Šimák David , Reichl Dominik,Linet Petr ,Smrž Vojtěch,Nedvěd Dominik

trenér: Moravec Libor

ZÁVĚREČNÝ FINIŠ FUTSALOVÉ DELTY PŘIŠEL POZDĚ…

Realiťáci chtěli po dvou ne zcela podařených venkovních zápasech potvrdit v domácí hale své postavení na čelních místech druholigové tabulky.Soupiska hráčů se  před utkáním konečně zaplnila, po delší absenci nastoupil Václavský a také Marek Smrž. K nemocnému Netopilovi se přidal i Gruntorád , chytající Martin Šuk zůstal tedy na tomto postu osamocen.
Od úvodního hvizdu se Delta pokusila vysunout obranu a začala soupeře dorážet již při jeho rozehrávce. Několik minut se  tuto taktiku dařilo plnit a vítkovičtí,kteří přijeli s početnější výpravou než domácí,měli problémy založit kloudnou akci. Již při prvním střídání formací však domácí několikrát propadli a dovolili hostujícím mladíkům nebezpečně zahrozit.
Jako by se šumperští zalekli a jejich hra ztratila nasazení a důraz,naopak narůstal počet prohraných soubojů a chyb ,což vyústilo v rozmezí 9. a 10. minuty dvěma góly v domácí síti.
O pět minut později sice Mojda Navrátil dorážkou Václavského střely na zadní tyč snížil na 1-2, ale hru domácích tím příliš neoživil. Do poločasu dokázal agilní Bláha potrestat ještě hrubku nezkušenějšího hráče na palubovce Martina Málka,kdy nadvakrát prostřelil ne úplně jistého „Huga“ .
Kdo očekával,že realiťáci ve druhé půli vletí na soupeře z cílem smazat dvougólové manko,byl nemile překvapen.Snaha by sice byla,ale kvalita chyběla.Po několika závarech před vítkovickou brankou se nečekaně z uctivé vzdálenosti opřel do míče aktivní Bláha a dokonale překvapil strážce domácí svatyně.Delta v této fázi zápasu sice tlačila,ale dobře fungující obrana hostů komplikace nepřipustila.Když navíc ve 26.minutě utkání dokonal svůj hattrick vítkovický Bláha po laciném propadnutí Delty v útoku,zdálo se být rozhodnuto.
Domácí lavička zahýbala sestavou , začala střídat jednotlivě ,ale stále bez výraznějšího úspěchu.Teprve osm minut před koncem rozebrali jinak pevnou obranu Roubu rychlíci Václavský s Moravcem ,který bezpečně proměnil nezištnou přihrávku svého parťáka,a spustili tak ofenzivní smršť svého týmu.Realiťáci byli vzápětí jak pokropeni živou vodou,neboť již za minutu se znovu trefil Navrátil po přihrávce Lineta! Probuzení diváci začali hnát svůj tým za vyrovnáním, které navíc již při hře bez brankáře ,přiblížil dalším snížením Ondra Málko.
Kvalitně zahraná powerplay, netradičně s Šimákem jako pátým hráčem,vyprodukovala ještě nastřelené břevno a „tutovku“ Václavského,který přestřelil v pádu prázdnou bránu,ale víc už drtivý závěr domácím nepřinesl. „Hrát jen deset minut v zápase opravdu nestačí. Snad jsme se z toho dnes dostatečně poučili „ komentoval zklamaný trenér Moravec.
Reparát může Delta složit v pátek 15.11 , opět v domácím prostředí proti Gillotině Choceň ,pokud příslušná svazová komise odsouhlasí vzájemnou výměnu domácích zápasů obou klubů. Bližší informace o tomto utkání zveřejníme v dalších dnech.

1.FC Delta Real Šumperk – Roub Vítkovice   4:5
(Navrátil 2,Moravec M.,Málko O.  -  Soško,Vavrušák,Bláha 3 )
Sestava : Šuk Martin – Málko O. , Málko M. , Moravec M.,Václavský, Navrátil,Žalman , Smrž M.,Linet,Šimák,

trenér:   Moravec Libor

 

Futsalisté 1.FC DELTA REAL se v pátek utkají  s  KFV ROUB Vítkovice

Po dvou venkovních zápasech,ve kterých Delta získala jen bod za remízu ve Vyškově,se podruhé představí svým divákům v šumperské  sportovní hale .
Po nebývale úspěšném vstupu do soutěže přišly výsledkové ztráty,které byly zčásti zaviněné
neúčastí  řady hráčů základní sestavy.Zranění,nemoci,studium,kolize v zaměstnáních a probíhající fotbalové soutěže jsou při amatérském provozování tohoto sportu „metlou“ v začátku každé sezóny.
Soupeř z Vítkovic představuje klub opravdu z velkou tradicí,neboť datuje své založení až do roku 1987,kdy se začali prosazovat různé formy tzv. „malé kopané“.Kvalitní zázemí,dobrá organizace, široká hráčská základna a v neposlední řadě kvalitní domácí sportovní hala z něj činí důstojného protivníka. Rovněž prozatímní výsledky a zejména remíza s Třincem naznačují,že realiťáky čeká opravdu ambiciózní soupeř.

Jelikož by šumperští futsalisté měli nastoupit v početné sestavě,očekáváme vítězství,krásný futsal,nasazení a bojovnost – prostě vše,co by mělo přitáhnout diváky do haly na gymnáziu v pátek 8.11.2013 v 20.00 hodin.

Předpokládaná sestava   :
Gruntorád Martin,Šuk Martin  – Málko Ondřej , Málko Martin,Moravec Matouš,
Žalman Michal ,Kupčík Martin , Šimák David , Linet Petr ,Smrž Marek
trenér: Moravec Libor

DELTA VYDOLOVALA BOD VE VYŠKOVĚ I S MINIMEM HRÁČŮ

Začátek každé futsalové sezóny celostátních soutěží je téměř vždy poznamenán vysokou absencí hráčů z důvodu současně probíhajících fotbalových soutěží. Nejčastěji vlivem zranění , nemoci nebo zákazu ze strany fotbalových trenérů se skládání sestavy- zejména na venkovní zápasy -stává noční můrou klubových funkcionářů. Jelikož si domácí Amor Vyškov zvolil za hrací den sobotu,znamenalo to pro řadu hráčů odehrát několik hodin po fotbalovém utkání ještě to futsalové. Protože někteří  dali navíc přednost soukromým aktivitám před sportovními,vyrazilo v sobotu večer na utkání s nováčkem soutěže opravdové torzo mužstva.K bratrům Málkům se přidal Matouš Moravec, Michal Žalman, do pole nastoupil i  brankář Martin Gruntorád a trenér Moravec. Branku hájil, při pokračující nemoci Netopila, Martin „Hugo“ Šuk. Soupeř se od začátku představil jako rychlostně a silově disponované mužstvo ,které na začátku utkání  převzalo aktivitu a zatlačilo realiťáky do hluboké defenzivy. Základní čtyřka, hrající s minimální možností vystřídat, se snažila odolávat a využívat chyb soupeře v protiútokům. I z důvodu nepřesných rozhodčích,kteří neposoudili ostrý blok na Ondru Málka jako nedovolené bránění,šli domácí záhy do vedení. Protesty hostující lavičky nevzali sudí na zřetel a ve svém „výkonu“ pokračovali i po zbytek utkání. Celá řada ostrých faulů zůstala nepovšimnuta a nervozita obou mužstev tak začala narůstat. V polovině prvního poločasu
se navíc ve skrumáži před brankou hostů smolně odrazil míč od bránícího hráče a zapadl pod břevno šumperské branky.Tento nepříznivý stav však šumperské nabudil, začali praktikovat jednoduchou hru na vysunutého bojovníka Ondru Málka. Jejich herní kvalita i zkušenost, reprezentovaná zejména Martinem Málkem , se začala přes rychle ubývající síly projevovat. Vypracovali si ještě před přestávkou několik dobrých brankových příležitostí, kterými si u soupeře zjevně získali respekt a hra domácích ztratila údernost prvních minut zápasu.
Druhý poločas byl již častěji v režii hostů.Jejich snahu o korekci výsledku zužitkoval rychlík Matouš Moravec zakončující na zadní tyči povedený slalom univerzála Gruntoráda,
který  ukázkově vyškolil dva bránící hráče ! Povzbuzení hosté šli dále za vyrovnáním,které
o něco později dokonal Ondra Málko z uctivé vzdálenosti tradičně nechytatelným projektilem k tyči. Vyškovští ještě dokázali nastřelit z protiútoku tyč,ale výborně chytajícího Martina Šuka nepřekonali.Rovněž těžkou dorážku Žalmana dokázal zlikvidovat domácí brankář a tak se vrcholná zápletka odehrála 30 vteřin před koncem hrací doby ,kdy sudí odpískal po pátém faulu desetimetrový kop proti šumperské brance!
Soustředěný „Hugo“však skvělým zákrokem penaltu zlikvidoval  a potvrdil tak cenný bodový zisk.
„ V následujícím domácím utkání s dalším nováčkem z Vítkovic , který dokázal remizovat se silným Třincem,očekávám plnou lavičku hráčů usilujících o místo v sestavě“  prohlásil zadýchaný a mírně naštvaný kouč Moravec starší,který byl ve svém pokročilém věku donucen při občasném střídání svádět nerovné běžecké souboje s téměř o čtvrt století mladšími hráči soupeře. „Pokud by většina hráčů Delty předváděla během sezóny takové odhodlání ,jaké jsme předvedli dnes,budeme patřit k favoritům celé soutěže“.

V pátek 8.11.2013 ve sportovní hale šumperského gymnázia odehraje 1.FC Delta Real Šumperk  další utkání 2.celostátní futsalové ligy proti klubu ROUB Vítkovice.

Amor Vyškov   -   1.FC Delta Real Šumperk    2:2     (Moravec M.  , Málko O.)

Sestava Delty  :
Šuk Martin  –  Málko O. , Málko M. , Moravec M.,Gruntorád , Žalman , Moravec L.
trenér:   Moravec Libor,Horák Jaroslav

FUTSALISTÉ SE V SOBOTU UTKAJÍ S NOVÁČKEM

Podruhé za sebou odehraje futsalová Delta utkání 2.CL východ na půdě soupeře,tentokrát změří své síly s ambiciózním nováčkem Amor Vyškov. Vzhledem k probíhajícím fotbalovým soutěžím je sobotní termín pro realizační tým malou katastrofou,neboť většině hráčů nastává kolize v utkáních.Sestava se tentokrát skládá s obtížemi i vlivem nemoci nebo zranění .Přesto očekáváme bodový zisk a udržení čelního místa tabulky.

_____________________________________________________________________________________________________________________Futsal-live490_120

___________________________________________________________________

TŘINEC POTVRDIL VYSOKOU KVALITU A VYUČOVAL ŠUMPERSKOU DELTU V PRODUKTIVITĚ

Do Smilovického sportovního centra ,kde se z důvodu rekonstrukce třinecké haly přestěhoval místní Likop, přijeli šumperští futsalisté s celou řadou hráčů nastupujících v letošní sezóně poprvé.Velký návrat to byl především pro „Mojdu“ Navrátila,který z důvodu těžkého zranění hrál naposledy před rokem,další premiéru měl Žalman (zranění kotníku) i loňský tahoun Šinogl (studium).Místo nemocného Netopila hájil šumperskou svatyni jeho parťák Martin Šuk.Matouš Moravec si odpykal jedno-zápasový trest za nesprávně udělenou červenou kartu v Líšni (potvrzeno komisí rozhodčích po podaném protestu) a tak i pro něj to byl fakticky  první letošní zápas.
Vědomi si síly a kvality soupeře,který nastoupil v nejsilnějším složení,začali realiťáci odpovědnou obrannou hrou s vyčkáváním na možné protiútoky.Jeden z nich mohl využít aktivní Linet , ale v úniku střílel těsně mimo.Komplikace nastali hned v úvodu poločasu po ostrém střetu Šimáka s bránícím hráčem,jehož „koňar“ vyřadil šumperského útočníka na několik minut ze hry.Přesto se dařilo hostující obraně odolávat náporům rychlých útočníků Likopu až do jedenácté minuty,kdy nezachytila protiútok a poprvé inkasovala.Od té doby
začali hosté hrát zakřiknutě,bez nasazení a dovolili domácím zvýšit vedení po další hrubce v obraně.  Třetí branka padla z dalšího rychlého protiútoku po ostrém zákroku na Navrátila,který zůstal rozhodčími nepovšimnut. Do druhé půle stáhl šumperský trenér sestavu na šest hráčů  – mimo zůstali ne zcela zdraví Kupčík se Žalmanem – aby se vysoko vysunutým presingem pokusil zvrátit vývoj utkání.Delta opravdu ožila,probudil se i obávaný střelec Navrátil a množství šancí na straně hostů začalo narůstat.Bohužel realiťáci zřejmě vystříleli všechen  prach v minulých utkáních, neboť přes enormní snahu dokázali jen šestkrát trefit brankovou konstrukci, nebo dobře chytajícího domácího brankaře.
V samotném závěru stihl Likop ještě dvakrát ukázkově zakončit rychlé brejky při šumperské  hře vabank , a tak konečný výsledek vyzněl až příliš jednoznačně pro domácí,kteří prokázali , že jsou právem považováni za favorita celé soutěže.
„Spokojen jsem byl určitě s hrou v postavené obraně a s  nasazením ve druhém poločase.Produktivita však byla přes enormní snahu tentokrát nulová.Na některých hráčích byla zjevná nerozehranost,ale potřebujeme dostat do hry širší kádr -  při náročnosti programu a další vytíženosti ve fotbale nemůžeme odehrát celý ročník se dvěma čtyřkami“  zhodnotil utkání trenér Moravec.

V pátek hraje Delta opět na půdě soupeře ,tentokrát s ambiciózním nováčkem z Vyškova.

Likop Třinec – 1.FC Delta Real Šumperk    5:0     (2x Csikan, Buryan, Baron, Oplustil)

Sestava Delty : Šuk Martin  –  Šimák David, Linet Petr, Kupčík Martin, Šimák David, Macek Martin, Navrátil Petr, Moravec Matouš, Šinogl Matěj         trenér: Moravec Libor

ŠUMPERK se v pátek utká o průběžné vedení 2.CL východ s domácím TŘINCEM.

Bývalý dlouholetý účastník nejvyšší futsalové soutěže 1.CF Delta Real Šumperk se na startu soutěže vyhnul obvyklému pomalému rozjezdu a přes tradiční potíže se skládáním sestavy v probíhající fotbalové sezóně se po dvou vítězstvích ustálil na čele tabulky. V pátek však zajíždí na horkou půdu favorita celého ročníku Likopu Třinec a tento vzájemný souboj s druhým celkem průběžného pořadí ukáže sílu jednotlivých mužstev.Hosté však pojedou oslabeni o velezkušené matadory bratry Málky a nemocného Netopila – i z tohoto důvodu se necítí být favoritem zápasu.„Přes poměrně širokou základnu nejsme většinou schopni v prvních kolech nasadit ideální sestavu pro pracovní i fotbalové vytížení hráčů. V zimním období budeme určitě ještě silnější,přesto věříme v kvalitní výkon a bodový zisk“ prohlásil trenér Moravec Libor. Sledované utkání oba celky sehrají v pátek 25.10. ve 20.00 hodin v dočasném třineckém azylu ve sport-centrum ve Smilovicích.

 OLOMOUCKÉ DERBY VYHRÁLA DOMÁCÍ DELTA 6:4

V atraktivním a na branky bohatém utkání o pomyslného futsalového krále  olomouckého kraje brali všechny body domácí realiťáci. Hodnocení zápasu z pohledu jesenického Gamaspolu naleznete ZDE.

Branky: Málko Martin 2, Málko Ondřej ,Kupčík Martin, Linet Petr, 

Macek Martin - Žák Michal, Furik Martin, Vavrač Jan, Macura David; 

Rozhodčí: Tomeš Vítězslav (6), Molík Jan (7); Delegát: Pelikán Martin; 

ŽK: Málko Ondřej, Málko Martin, Smrž Vojtěch - Růžička Martin, 

Macura David, Žák Michal, Vavrač Jan 

Celý záznam utkání si můžete pustit zde.

V PÁTEK SE FUTSALOVÁ DELTA PŘEDSTAVÍ DOMÁCÍM DIVÁKŮM V KRAJSKÉM DERBY

Šumperští příznivci futsalu se mohou těšit na první domácí zápas 1.FC Delta Real v atraktivním utkání 2.celostátní ligy  proti jesenickému Gamaspolu. V posledních letech se tato mužstva sice pravidelně utkávají i v poháru Fačr,ale vzhledem k nevhodným letním termínům z důvodu absencí většiny hráčů nebývají tato utkání vypovídající.
V uplynulé sezóně skončili oba zápasy shodně vítězstvím domácích mužstev pokaždé se značně divokým skóre ke spokojenosti diváků . Atraktivní utkání můžeme určitě očekávat i dnes,neboť jesenický Gamaspol svého rivala na šumperské palubovce dosud nedokázal v ligovém utkání obrat ani o jediný bod.
Sestava realiťáků bude velmi podobná té vítězné z minulého kola navíc doplněná o dalšího veterána Martina Málka.Vzhledem k nemoci kapitána Netopila a nepřítomnosti Martina Šuka uvidíme po delší době mezi tyčemi Martina Grutoráda s Dominikem Hatalou.Nejistý je start Matouše Moravce , o jehož nasazení rozhodne disciplinární komise projednávající námitku vedení klubu proti udělené červené kartě za hraní rukou v úvodním zápase s SK Líšeň (vítězství Delty 4-0).Jeho místo by mohl případně zaujmout mladíček Vojtěch Smrž.

Zveme všechny na atraktivní futsalové utkání do sportovní haly šumperského Gymnázia v pátek 18.10. ve 20.00 hodin.

Předpokládaná sestava :
Gruntorád Martin,Hatala Dominik – Málko Ondřej , Málko Martin, Kupčík Martin , Šimák David , Linet Petr,Tejkl Jakub,Macek Martin,Smrž Vojtěch, Moravec Matouš (?)
trenér: Moravec Libor

 

VÍTĚZNÝ VSTUP FUTSALISTŮ DO NOVÉHO ROČNÍKU 2.CL VÝCHOD

Šumperští futsalisté zahajovali nový ročník druhé nejvyšší futsalové soutěže s předsevzetím překonat neúspěchy minulých sezón – vždyť naposledy dokázali v úvodním utkání zvítězit v roce 2008! Přestože sestava z mnoha důvodů nebyla kompletní,odjížděla Delta do Rousínova obrat SK Líšeň o všechny body. Již po několika minutách se však ujal nečekané režie jeden z rozhodčích a zjevně nastřelenou ruku bránícího Matouše Moravce v pokutovém území ohodnotil červenou kartou jako úmyslnou! Jelikož sestava hostů měla na střídače jen tři hráče, nabral vývoj zápasu zcela jiný směr. Proti penaltovému exekutorovi se však postavil zkušený Netopil a pokutový kop bravurně zneškodnil! Odstartoval tím svůj výborný výkon,kterým uváděl soupeře k zoufalství po celý zbytek utkání. Povzbuzení realiťáci ubránili s nadšením i následnou dvouminutovou přesilovku.Stálo je to ale při střídání pouze dvou hráčů hodně sil, a tak další minuty se odehrávala na palubovce spíše taktická bitva,ve které šlo hlavně o ubránění čistého konta. Ke konci poločasu však šumperští zvýšili snahu o zakončení a když podařenou střelu Lineta vyrazil domácí brankář pouze před pokutové území, uklidil ji pohotový Kupčík přesně k tyči! Domácí se už na odvetu do přestávky nezmohli a tak nastupovali do druhého poločasu vzhledem k průběhu první půle s nečekanou ztrátou. Přes jejich značné úsilí už šumperští futsalisté nepustili otěže zápasu z rukou a začali trestat chyby trochu stereotypně hrající Líšně. Rozdílovým hráčem se ukázal být nestárnoucí Ondra Málko, který nejprve zvýšil prudkou střelou ze střední vzdálenosti , aby později při dlouhé powerplay domácích nečekaně napřáhl ještě na vlastí polovině a nechytatelnou střelou pod břevno dokonale zaskočil bránícího hráče! Jelikož se ještě před tím zaskvěl krásnou střelou o tyč Martin Macek , bylo vítězství realiťáků dokonáno. Zkušenost,střelecká produktivita a neprůstřelný Netopil byly tentokrát rozhodujícími faktory,na které dobře se pohybující a snaživý soupeř nenašel protizbraň. Delta Real se díky skóre ocitla po kompletně odehraném prvním kole v čele druholigové tabulky,kde bude chtít setrvat i po domácím utkání s jesenickým Gamaspolem,které bude určitě šlágrem i pro domácí fanoušky! Sestava : Netopil Radim – Málko Ondřej , Kupčík Martin , Šimák David ,Moravec Matouš , Linet Petr,Tejkl Jakub,Macek Martin trenér: Moravec Libor Branky: Kupčík,Málko O. 2x,Macek ČK: Moravec M.

DELTA NA STARTU NOVÉHO ROČNÍKU 2.CELOSTÁTNÍ  FUTSALOVÉ LIGY

V pátek 11.10.2013 se opět rozběhne druhá nejvyšší futsalová soutěž za účasti šumperské Delty. Podoba letošního ročníku vznikala obzvláště obtížně ,aby se počet účastníků ustálil na pouhých deseti.Rovněž šumperský klub potvrdil další setrvání v soutěži až mezi posledními a pouze díky zvýšené finanční podpoře z grantů městského úřadu.Ekonomická situace malých sportů zejména v moravských městech začíná být kritická a z bývalé futsalové „bašty“ na ostravsku zbyly jen torza! Realizační tým zůstal ve stejném složení jako v minulém ročníku – pod klubovým vedením předsedy Jaroslava Horáka ml. bude mít A tým na starosti trenér Moravec Libor s hrajícím asistentem Radimem Netopilem. Hráčský kádr pro nadcházející druholigové boje by měl být poměrně široký , neboť vedle celé řady mladých odchovanců uvidíme v akci opět některé bývalé opory v čele s bratry Málky,Sokolem a dalšími. Věříme, že realiťáci budou po celou sezónu předvádět kvalitní a divácky atraktivní futsal,kterým potěší šumperské fanoušky a budou patřit k předním týmů 2.ligy.   První utkání v pátek 11.10.2013 v 20 hod v Rousínově proti SK Líšeň. LOS soutěže ZDE

Prohlédněte si aktuální TABULKU 2.CL VÝCHOD.

__________________________________________________________________________________

JAKO NA HOUPAČCE……..

Odvetná část 2.CL východ se vyvíjí pro realiťáky téměř zrcadlově obráceně – boduje v odvetách tam,kde nejprve prohrála, a „vrací“ body získané v prvních zápasech. V pátek 8.2. se šumperští futsalisté postavili v Brně vedoucímu týmu Agromeli,který na podzim překvapivě porazili.Tentokrát však tahali za kratší konec a také s přispěním vlastní nedisciplinovanosti jasně prohráli 1:8 a navíc obdrželi karetní stopku  Šimák s Linetem. V domácí zápase 15.2. proti dalšímu favoritu z Třince nastoupili hned tři hráči z dob minulých – vedle stálice Ondry Málka také Robert Ruprich a Martin Kupčík. Všichni hráči na palubovce odehráli povedené utkání zejména ve druhém poločase,kdy zcela rozebrali obranu Likopu pěti brankami stanovili jednoznačný výsledek.

Další zápas čeká Deltu 1.3.2013 na půdě favorizovaného VŠB, se kterým v prvním zápase doma vysoko prohrála. Věříme,že  se opět podaří výsledek otočit…

AGROMELI BRNO  – 1. FC DELTA REAL ŠUMPERK    8:1 Branky Delty Real : Nedvěd 1. FC DELTA REAL ŠUMPERK – LIKOP TŘINEC  5:1 (0:1) Branky Delty Real : Tejkl,Málko O. 2x , Ruprich , Šinogl _______________________________________________________________________________________________________________________________

DELTA KONEČNĚ ZABRALA

Po drtivé prohře v Jeseníku (3-13) skončil páteční zápas s SC Lino Kalábek Brno    vítězstvím 8-5.
branky domácích  : Žalman(Linet),Málko O., Žalman(Šimák),Nedvěd(Žalman),Šimák(Sokol), Linet(Sokol), Málko O.(Linet),Šimák(Nedvěd) 

________________________________________________________________________________________________________________________

Ze dvou domácích zápasů vydolovala Delta jen bod

Šumperští futsalisté uzavírali první polovinu soutěže na domácí palubovce s podobně se trápící Chocní.Před dvěma roky se oba soupeři utkali ve finále 2.CL východ v poměrně kvalitní a napínavé sérii,jejíž vítězství poslalo realiťáky zpět do nejvyšší soutěže.Generační obměna však způsobila,že se oba soupeři ocitli na samém dně druholigové tabulky.Zejména chocenští po nevídaném výprasku s AC Gamaspolem Jeseník (4:16) museli zasáhnout a podařilo se jim přivést zpět hráče,kteří již v letošní sezóně nenastupovali.Spolu s hostujícím Lipavským z Vysokého Mýta tak poprvé postavili vyrovnaný a zkušený tým – a odnesli to domácí mladíci. Jejich zraněními a nemocemi sužovaná sestava tentokrát neměla od samého začátku zápasu ani na moment převahu a po celou dobu tahala za kratší konec.I přes kvalitní výkon Martina Šuka,který se v domácí brance předvedl poprvé,byl vývoj zápasu jednoznačný.Domácí futsalisté tentokrát nebyli schopni přidat ani dost bojovnosti a odhodlání a odešli poraženi po bezkrevném výkonu.

O týden později a opět v domácí hale byly zahájeny odvety druhé poloviny soutěže utkáním s Komaxem Kunčice. Rovněž tento soupeř přijel bez celé řady známých hráčů,kteří v minulých letech vždy bojovali o čelo tabulky.Domácí sestava doznala opět vlivem zranění změn – Václavského s Linetem nahradil dlouhodobý rekonvalescent  Šimák ,uzdravený Šinogl a podruhé se objevili chronický marod Sokol a dřívější „stálice“ Klemsa.Do brány se postavil hrající asistent trenéra Radim Netopil a opět prokázal svou vysokou kvalitu a zkušenost.Snad poprvé v letošní sezóně mohl trenér Moravec nasadit deset hráčů do pole a od začátku utkání to bylo znát.Domácí futsalisté začali aktivně soupeře napadat již při rozehrávce a poměrně záhy šli do vedení povedeným průnikem Žalmana.Žel celou řadu  nadějných akcí nedokázali proměnit včetně samostatných úniků Matouše Moravce nebo  Matěje Šinogla.Do druhé půle nastoupil již zmiňovaný matador Sokol,který v zápase s Tišnovem individuální akcí vystřelil realiťákům v závěru bod.Tentokrát však jeho nedůrazná rozehrávka poslala soupeře do přečíslení a umožnila mu vyrovnat.Na domácí hráče „padla deka“ možná i ze skutečnosti,že celou řadu nadějně rozehraných utkání ztrácejí v druhých poločasech.Vrásky na trenérově čele přibývaly postupem času stále více,zejména když soupeř se štěstím a za přispěním chybující obrany otočil vývoj zápasu na 3-1 ve svůj prospěch.Tentokrát však domácí mladíci předvedli více bojovnosti i odhodlání a nevzdali se.Tejkl vyslal chytře načasovanou přihrávkou do úniku Matouše Moravce,který tentokrát neselhal a korigoval na 2-3.Domácí lavička následně stáhla hru pouze na šest hráčů a snažila se ještě dosáhnout alespoň na bod.Dvě minuty před koncem se vysunul z brány Radim Netopil a jím rozehraná přesilovka po několika okamžicích skončila vyrovnávacím gólem!Jeho přesnou přihrávku za obranu dokázal Šinogl posunout na zakončujícího Šimáka.Po té šumperští přežili ještě jeden soupeřův brejk do otevřené obrany a mohli slavit – vzhledem k vývoji utkání – cenný bod s kvalitním soupeřem.

1. FC DELTA REAL ŠUMPERK – GILLOTINA CHOCEŇ 1:5 (0:2) Branky Delty Real : Žalman 1.FC DELTA REALŠuk ,Hatala – ,Šimák ,Václavský ,Moravec M ., Macek, Linet ,Žalman, Reichl,Nedvěd,Tejkl   1. FC DELTA REAL ŠUMPERK – GILLOTINA CHOCEŇ 3:3 (1:0) Branky Delty Real : Žalman,Moravec,Šimák 1.FC DELTA REALNetopil,Hatala – ,Šimák ,Šinog,Moravec M ., Macek,Žalman, Reichl,Nedvěd,Tejkl,Klemsa,Sokol

___________________________________________________________________________________________________________________